Úvodní stránka > Fotogalerie > Akce roku 2010

Zájezd Mikroregionu Podlesí

sjezdovka
Zájezd Mikroregionu Podlesí na Oravici

Zima se stále nechce vzdát své vlády a tak Mikroregion Podlesí uspořádal pro příznivce lyžování a termálů v sobotu 6. března zájezd na Oravici.
Účastníci zájezdu se rozdělili na lyžaře, kteří strávili den na kvalitně upravených sjezdovkách v Meander skiparku Oravice, kde je do nadmořské výšky 1055 m vyvezla moderní 4-sedačková lanovka.
Druhá část zájezdu navštívila muzeum Oravské dědiny v Zuberci, v překrásném prostředí pohoří Roháče, kde zhlédli více jak 50 staveb lidové architektury a technické stavby jako mlýn na vodní pohon, plátenický mandl na modrotisk, hrnčířskou pec... Nad dědinkou se tyčí unikátní kostel z 15. stol. s pozdně gotickým malovaným stropem, který je klenotem muzea. Návštěvníci si mohli udělat představu, jaký byl na slovenské vesnici život v minulosti.
Po prohlídce skanzenu se i druhá část zájezdu dopravila na Oravici a strávila zde odpoledne v termálních bazénech Meanderparku.
Večer jsme se všichni sešli v autobuse a vydali se na cestu domů. Spojili jsme sport s relaxem v geotermální vodě a překrásné panorama Západních Tater.

fotky Oravice

skanzen

Sousedské posezení

Vystoupení dětí ze ZŠ Drahotuše
Sousedské posezení v Radíkově

První jarní den se rozhodlo zastupitelstvo obce Radíkov zpříjemnit svým občanům sousedským posezením v kulturním domě. Zkušený tým pekařek připravil vynikající koláčky a do jarně vyzdobeného kulturáku mohli přijít hosté a přišlo jich opravdu hodně.
Čekalo je milé vystoupení dětí z Mateřské školy v Hrabůvce, školáci ze ZŠ a MŠ v Drahotuších pak přednesli básničky, zahráli pohádkové písničky na flétnu, zatančili country a břišní tance, nechyběla ani mažoretka.
Po kulturním programu následovala projekce fotografií pořízených při akcích obce a Mikroregionu Podlesí, při níž kronikářka obce přečetla úryvky z kroniky obce na téma „Jak se žilo před léty“.
V rámci odpoledne probíhala také soutěž o nejlepší radíkovský koláč či moučník. A že jsou v Radíkově dobré kuchařky svědčí velký zájem o tuto soutěž. Všichni přítomní mohli rozhodnout při ochutnávce, který koláč či moučník je nejlepší. Vybrat z 26 vzorků ten nej…, když všechny byly výborné, bylo opravdu těžké, ale podle přidělených bodů vyhrál moučník paní Foltasové Marie, druhé místo obsadil moučník paní Pavly Vilímkové, třetí místo přidělili paní Ivaně Novákové.
Nebylo ani tak důležité, kdo vyhrál, ale to, že jsme strávili opravdu příjemný den v dobré sousedské atmosféře. Poděkování patří všem, kdo měli zásluhu na této zdařilé akci.

Výherkyně Radíkovského koláče

Radíkovský kapr

Vojtíšek Foltas
Soutěž v chytání ryb v Radíkově

Začátek prázdnin zpříjemnili zastupitelé obce Radíkov všem dětem i dospělým v neděli 4. července. Uspořádali soutěž v chytání ryb pro děti do 15 let na rybníku pod golfovým hřištěm. Protože to byl 1. ročník, ani pořadatelé nevěděli, jak se „maloši“ budou na rybaření tvářit. Ti však celé dopoledne vydrželi se svými rodiči a prarodiči sledovat vodní hladinu, kdy už poskočí splávek, aby mohli rybku zaseknout a přitáhnout ke břehu.Chytali se malí karásci, kteří se v rybníku přemnožili. Odborná porota pečlivě měřila úlovky a míry zapisovala do kartiček malých rybářů. Po sečtení všech délek ryb byli vyhodnoceni nejúspěšnější.
Soutěž vyhrál Štepán Lukeš, který nachytal 1059 cm ryb a dostal i cenu za výdrž. Nejdelší rybku 35 cm ulovili Anetka Tvrdoňová a Vojta Foltas. V kategorii starších dětí, které už chytaly samy, vyhrála Denisa Silná – 818 cm.
Na odpoledne byl pro děti připraven další program. Mohly si zastřílet ze vzduchovky a na připraveném ohništi si opekly špekáčky. Chytnout si svou „zlatou rybku“ mohli všichni příchozí. Jestli jim splnila tři přání, nevím.
Pro všechny byly připraveny stánky s občerstvením, ale někdy stačilo jen posedět na lavičce pod slunečníkem a sledovat dění kolem rybníka.
Ulovené rybky přenesli pořadatelé do požární nádrže na návsi.

M. Foltýnková, OÚ Radíkov

rybníček na golfu