Úvodní stránka > Aktuality > Radíkovský kapr 2019

Datum konání:
29.6.2019

Radíkovský kapr

Začátek prázdnin patřil v Radíkově tradičně malým rybářům. Ti se sešli v sobotu 29. Června v 9 hodin na rybníku pod golfovým hřištěm. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: děti do 10 let a 10 – 15 let. Děti chytaly malé karasy, kteří se v rybníku přemnožili. Celkem ulovily 2692 cm ryb. V 1. kategorii se nejlépe dařilo Karolíně Hudečkové 462 cm, druhé místo patřilo Ele Pěnčíkové 246 cm, třetí místo obsadila Michalka Tůmová 217 cm. Ve 2. kategorii byl nejlepší Tomáš Matějka 689 cm, druhý Damien Mykyska chytil 282 cm, třetí místo obsadil Jakub Dreiseitl 209 cm.

Zastupitelé obce připravili také bohatý doprovodný program. Zajímavá byla ukázka výcviku policejního psa, při zadržení pachatele. Přítomní si mohli prohlédnout i speciálně vybavené policejní auto. Členové mysliveckého spolku Radíkov přichystali ukázku jeleních a srnčích shozů, které byly nalezeny v okolí Radíkova. Děti i dospělí si mohli zastřílet ze vzduchovky. Zájemci se také mohli projet na koni, se kterým přijel pan Evžen Blecha ze Středolesí. Obdivovali jsme plavení koně, které většina přítomných ještě nikdy neviděla.

Přestože panovalo horké počasí,většina zůstala v krásném přírodním prostředí až do večera. Nechybělo ani koupání a projížďka na člunu. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení a grilované makrely. Starosta obce děkuje všem, kteří se na této velmi zdařilé akci podíleli.