Radíkov leží na posledním výběžku Oderských vrchů 8 km severozápadně od Hranic v nadmořské výšce 514 m. Katastr obce má 705 ha, z níž polovinu tvoří lesy. První zmínka o Radíkově pochází z 11. stol., kdy patřil zemanu Vojtěchovi, jehož dcera Ludmila se stala manželkou rytíře Jana Horeckého, pána na hradě Drahotuchu. První písemná zmínka je z roku 1353, kdy náležel k Drahotuším. Po bitvě na Bílé hoře je panství zabaveno a císař Ferdinand II. je v roce 1622 daruje kardinálu Františku Dietrichštejnovi. Je to vesnička v níž žije 146 obyvatel v 57 popisných číslech. Na katastru obce leží v údolí Lukavec chatová lokalita a letohrádek Kunzov, který byl postaven podle vzoru středověkých hradů v letech 1904 – 1906 továrníkem A. Kunzem. Měl být předhradím hradu, jehož stavba byla plánovaná na kopci nad Kunzovem. Nyní je majitelem firma Femax. Z památek místního významu jsou v obci tři kříže a to z r. 1850, 1904 a 1906. V r. 1924 byl postaven Pomník padlým a v r. 1939 kaple sv. Václava, za zmínku stojí Boží muka a sv. Ján. Čas, kdy vítr poháněl čtyři větrná kola připomíná poslední z r.1931, který slouží dodnes k čerpání vody ze studny. Za obcí se od r. 2002 buduje golfový areál. V provozu je cvičná louka a tři provizorní jamky. Malebná krajina nabízí ideální podmínky nejen pro golf. Kolem hřiště prochází cyklotrasa a turistické stezky.V zimním období jsou zde dobré podmínky pro milovníky běžek.
Přestože je Radíkov malou vesničkou, žije se tu na plné obrátky. Pravidelně se zde konají kácení máje, hasičské soutěže, v kulturním domě bývá hasičský ples, vystupuje zde divadelní soubor Tyl Drahotuše. Za bývalou školou je tenisový kurt, na konci obce fotbalové hřiště s výletištěm, které převážně využívají hasiči. Místní si postavili osvětlení u rybníka, aby se mohli v zimě oddávat bruslení a hokeji. K dispozici je místní knihovna. V obci jsou tři spolky a to myslivci, včelaři a hasiči. K nejvýznamnějším ze všech spolků v obci patří sbor dobrovolných hasičů, jenž byl založen v roce 1914. Radikovští hasiči se stali třikrát po sobě vítězi Extraligy ČR a šestkrát získali první Velkou cenu okresu Přerov.
V Radíkově je i družstvo žen, jež si vede také úspěšně. Naposledy ženy vyhrály druhé místo v Extralize ČR. Sbor vlastní historickou ruční stříkačku z roku 1914 a první motorovou stříkačku z roku 1935. Sbor hasičů čítá 72 členů, z toho 28 žen. Skoro celá vesnice je zapojena do činnosti hasičského sboru.
Z podnikatelských aktivit je Radíkově stavební firma, autolakýrník, firma na zemní práce a provozovna bufetu na Kunzově. Další podnikatelské aktivity směřují do Hranic.
V obci proběhla v roce 1998 rekonstrukce veřejné elektrické sítě, veřejného osvětlení, výměna oken v kulturním domě. Vodovod je obci od roku 1976. Za vesnicí je přehradní nádrž, do kterého vtéká pravostranný potok z Lukavce a u ní je úpravna pitné vody. V r. 1998 provedla se rekonstrukce a vyčištění vodní nádrže na pitnou vodu. Při vypouštění nádrže bylo nalezeno velké množství raků, kteří byli nasazeni do místních potoků. V katastru obce je umístěn vodojem. V r. 1999 prasklo laminátové dno vodojemu a naštěstí téměř celou opravu uhradil okresní úřad. Při plynofikaci obec v r. 2000 proběhla oprava vodovodního potrubí v obci, kde na místo litinových trubek byly položeny trubky plastové.
Byla dokončena oprava kaple svatého Václava, kterou zafinancovala obec částkou 400 tisíc korun. Plynofikace obce proběhla v loňském roce. V loni se dokončila revitalizace vodní plochy. Jedná se o vodní nádrž a suchý poldr do kterého teče potok z Hanzlovce a při rozvodnění vznikaly v lese velké škody. Proběhla úprava veřejného prostranství před kaplou svatého Václava.
Mezi výhledové záležitosti patří zřízení čističky odpadních vod a rekonstrukce kanalizace. Radíkov je navržen na zařazení do Přírodního parku Oderské vrchy, protože jsou zde ideální podmínky k rekreaci.
Vodovod je v obci od r. 1976. Za vesnicí je přehradní nádrž, do které vtéká pravostranný přítok potoka Lukavce. Při povodni v r. 1997 byla do nádrže splavena půda z okolních polí a zvýšil se průsak hráze. Proto bylo nutné nádrž vyčistit od naplavenin, zpevnit a zaizolovat hráz. Při vypouštění nádrže bylo zachráněno asi 500 raků, kteří byli přeneseni do připravených nádržích a vysazeni do okolních potoků. V katastru obce je vodojem.
V roce 1999 nás zaskočila jeho havárie, kterou způsobily praskliny laminátového dna nádrže. Finanční prostředky se podařilo zajistit ve spolupráci s Okresním úřadem v Přerově.
Vodovodní řád obce byl v havarijním stavu. Časté poruchy na litinovém potrubí si vynituly výměnu za plast, která proběhla v roce 2000. Při plynofikaci obce bylo do jednoho výkopu položeno potrubí plynové i vodovodní.
Po dlouhých jednáních se SME, která trvala dva roky došlo v roce 1998 k rekonstrukci sítě nízkého napětí a veřejného osvětlení. Staré nevyhovující elektrické dráty a dřevěné sloupy byly nahrazeny lany a betonovými sloupy. Na sloupy bylo přidáno světel. Místo původní trafostanice o výkonu 100 kwat byly vystavěny dvě nové, které mají každá výkon 250 kwat a měly by zabránit kolísání napětí.
Na sloupy NN byly nataženy v roce 1998 také dráty místního rozhlasu. Teprve v roce 2000 se však podařilo zajistit dotaci. Byla zakoupena nová rozhlasová ústředna a rozhlas byl uveden do provozu.
Z programu obnovy venkova se podařilo obecnímu úřadu získat dotaci na opravu kaple sv. Václava. Spolu s terénními úpravami byla dokončená v roce 1999. Byly opraveny venkovní i vnitřní omítky, na střechu byly použita taška bobrovka. Báň pod křížem je z nerez oceli.
Od roku 1996 usiloval starosta obce o povolení plynofikace naší obce. Teprve v roce 1999 se podařilo získat kladné stanovisko od severomoravských plynáren a v roce 2000 dotaci od fondu životního prostředí. 23. 10. 2000 byl v obci spuštěn plyn. Plynofikace v délce 4200 m a s 63 přípojkami přišla na 3,95 milionu korun.
17. 8. 1999 byla zahájena stavba revitalizace vodní plochy. Jedná se o vodní nádrž a suchý poldr, na levostranném přítoku potoka Hanzlovce. Při jeho rozvodnění docházelo k velkým škodám na lesních cestách a porostech. V roce 2000 pak bylo okolí rybníků vysazeno skupinkami stromů a keřů.
Radíkov je navržen na zařazení do Přírodního parku Oderské vrchy, protože zde jsou ideální podmínky pro rekreaci.