Radíkov je vesnička s malebnými chaloupkami. Na jejím katastru leží lovecký letohrádek Kunzov, cíl výletníků převážně v letním období. Z památek místního významu jsou v obci nejstarší tři kříže, a to z roku 1850, 1904 a 1906. V roce 1924 byl postavem Pomník padlých, v roce 1939 pak místní kaple. Za zmínku stojí Boží muka, Sv. Ján, stoleté lípy a vzpomínka na tisíciletou babyku.
V údolí Lukavec se tyčí letohrádek Kunzov. Byl postaven podle vzoru středověkých hradů v letech 1907-1908 továrníkem Antonínem Kunzem. Měl být předhradím hradu, jehož stavba byla plánována na kopci nad Kunzovem. Hrad měl sloužit jako letní sídlo pro nástupce rakouského trůnu Ferdinanda. Ten byl však zastřelen v Sarajevu a tak k výstavbě nedošlo.
Dodavatel stavby Antonín Kunz se pro dluhy zastřelil a plány na hrad shořely v domě, kde bydlel starosta Jan Hynčica. V době totality byl hrádek využívám pro letní pionýrské tábory. V současné době je jeho majitelem firma Femax ocel Hranice. Soukromá firma by chtěla letohrádek uvést do původního stavu a využívat k reprezentaci firmy.
Přes tisíc let starou babykou se donedávna pyšnili radikovští občané. Strom babyka obecná čili javor polní rostl u silnice vedoucí do vesnice. Byl sedm metrů vysoký a obvod kmene ve výšce jednoho metrů byl téměř tři metry. Místni chovali strom ve velké uctě a při cestě kolem se u něj sklonili k motlidbě.
Čas, kdy v Radíkově vítr poháněl čtyři větrná kola dnes připomíná snad jen větřák u jednoho z domů, který slouží na čerpání vody. Poslední větrný mlýn pocházel z roku 1846, a svému účelu sloužil velmi dlouho. Po revoluci zde stála ještě dvě větrná kola.